SHËRBESAT & EVENTET

POSTIMET E FUNDIT

 • Femijet Autik

        Me date 1 Prill 2015, kisha ne bashkepunim me shoqaten “ PSZHF” Lushnje, organizoi ne ambjentet e kompleksit “Eldon Park” nje pritje zyrtare me pjesemarrjen e Ministrit te Shendetsise, Deputete, Nenprefektin dhe perfaqesues te pushtetit lokal. Kjo pritje ishte ne kuadrin e dites nderkombetare te Autizmit. Me...

 • Netë Adhurimi

         

 • RAFIJA

  Deshmi nga Refija, Grabian!

  Deshmi nga Refija, nje besimtare ne Grabian! Ajo ka 4 muaj qe ka ardhur ne kishe dhe ka jeta e saj ka ndryshuar. Ajomka lejuar Perendine te punoje ne zemren e saj. Nga nje zemer mirënjohëse, ne mund ti japim Zotit falenderime dheta adhurojme ne fryme dhe te vertete. Faleminderit...

 • Arti i Marteses Slider

  Seminari ” Arti i Marteses”

  Me date 5 Shkurt u zhvilluan ne ambjentet e kishes ” Fjala e Jetes”  , seminari ” Arti i Marteses”. Ky eveniment u organizua me ndihmen e Institutit ” Jeta e Re” , sherbesa ” Jete familjare” dhe Kisha “Fitorja” me pastor Tomorr dhe Miranda Ajeti. Ne kete mbremje moren...

 • grupi Featuret Image 1

  Në Shkodër Me Mision !

  Me date 30 dhe 31 Janar 2015 , nje grup prej 13 te rinjsh ka shkuar ne Shkoder te ” Kisha e Krishtit” me mision. Te shtunen paradite kane ndare ftesa per te rinjte, te Pedonalja dhe rruget e Qytetit te Shkodres. Mbasdite grupi ka kryer adhurimin dhe nje drame...

 • jesus-and-freedom-300x225

  Si të përfundojmë një Agjërim Danieli

  Shumë burra dhe gra do ta përfundojnë Agjërimin e tyre 21 ditor të Danielit gjatë kësaj fundjave. Kështu, doja të postoja disa këshilla rreth përfundimit të agjërimit tënd. Nëse nuk je duke e përmbyllur agjërimin tënd, të lutem mbaje në mendje këtë informacion. Është i rëndësishëm. Kalo gradualisht në “dietën...